Basketbol Okulumuz

0

ANTSPOR, basketbol okulu antrenmanlarını kış sezonu boyunca Bahçeşehir Atatürk Lisesi Spor Salonu konusunda uzman, deneyimli ve akademisyen antrenörler gözetiminde yapmaktadır.

Basketbol okulu antrenmanlarına devam eden sporcularımız yaş ve basketbol seviyelerine göre gruplandırılır. En fazla 16 kişilik gruplar halinde devam eden antrenmanlarda her 5 sporcuya bir antrenör prensibiyle verilen eğitimlerde en yüksek verimin alınması hedeflenmiştir. Bu verimin alınması amacıyla çocuklarımızın psikolojisi, yetenekleri ve ilgi odakları tespit edilip, çalışmalar sırasında hem grup hem de bireysel anlamda en uygun eğitimin verilmesi ana prensiptir.

6–12 yaş grubu sporcuların okuldaki ders durumunun, beslenme alışkanlıklarının, aile içi ve spor okulundaki davranışlarının değerlendirilip ödüllendirildiği etkin ve teşvik edici aylık karne sistemiyle, sporcuların sadece basketbol değil, aynı zamanda spor dışındaki yaşantılarında da kendilerine ve çevrelerine saygılı, bilinçli birer birey olarak yetişmeleri sağlanmakta.

Basketbol Okulu Amaçları

-Çocuklara ve gençlere spor yapma alışkanlığı kazandırmak,
-Rekabet etmeyi öğretmek,
-Ailelere çocuklarının eğitiminde yardımcı olmak,
-Kazanma ve kaybetme duygularını tatmalarını ve bu duyguları olgunlukla yaşamalarını sağlamak,
-Gençlerimizi ve çocuklarımızı fiziksel ve psikolojik olarak üst düzeye çıkarmak,

-Takım içi liderlik yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmak,
-Takım çalışmasının önemini kavramalarına ve bir şeyleri arkadaşları ile başarmanın zevkini yaşamalarına fırsat vermek,
-Programlı ve disiplinli çalışmanın önemini öğretmek,

-Çocuklarımızın kendileriyle barışık, topluma yararlı ve kendine güvenen bir birey olarak yetişmesine yardımcı olmaktır.

basketbol okulu

Share.

About Author

Comments are closed.

Visit Us On Facebook