Bahçeşehir Antspor

1999 yılından bugüne Bahçeşehir’de ve 2002 yılından itibaren de ALKENT 2000’de yaklaşık 2000 çocuk ve gence spor eğitimi veren ANTSPOR’un bu eğitimlerdeki temel amacı; çocuklarımıza spor aracılığıyla takım ruhu bilinci, özgüven, kişisel disiplin, zinde bir beden ve farklı koşullara çabuk adapte olabilen düşünce yeteneği kazandırarak, geleceğe hazırlamak olmuştur.

2002 yılında eğitim programımıza katılan sporcularımızın basketbol branşında başarı göstermeleri sonucu, hayatları boyunca unutamayacakları heyecanlar ve tecrübeler yaşamasını sağlayacak ve onları zararlı olabilecek her türlü alışkanlıktan uzak tutacak bir spor kulübü kurulması kararlaştırıldı ve BAHÇEŞEHİR ANTSPOR KULÜBÜ, 2003 yılı Ocak ayında 30 Bahçeşehirli üye tarafından kuruldu. O ana kadar Efes Pilsen, Ülker, Fenerbahçe, Galatasaray ve Darüşşafaka gibi spor kulüplerine çok sayıda sporcular veren Antspor Basketbol Okulları, Bahçeşehir Antspor Kulübü’nün kurulmasıyla çok daha fazla sayıda çocuk ve gence lisanslı basketbolcu olma fırsatı vermiş ve basketbol eğitimini bir ileri boyuta götürerek daha yoğun bir programla fiziksel ve taktiksel çalışmalara ağırlık vererek Kulüp antrenmanlarına başlamıştır. Basketbol sporuna kulübümüzde başlamış ve halen büyük spor kulüplerinde lisanslı sporcu olarak spor hayatlarına devam eden sporcularımız bulunmakta ve her sene bunlara yeni isimler eklenmektedir.

Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlediği İstanbul İl Şampiyonasına Küçük Erkek – Yıldız Erkek – Genç Erkek ve A-Takım kategorilerinde katılan Bahçeşehir Antspor Kulübü, minikler ve juniorlar kategorilerinde de özel turnuvalara katılmakta ve turnuvalar düzenlemektedir.

Antspor Kulübü kupa dolabında sporcularımızın bu güne kadar kazandıkları 24 kupa ve şilt sergilenmekte ve önümüzdeki yıllar için bizleri çok daha büyük başarılar kazandırmak için motive etmektedir.

Kulübümüze üye olan 60 kişinin yaklaşık 45’i Bahçeşehir sakinidir. Bununla beraber kulüp üyeliği olmayan fakat yıllardır çocuklarını spor okullarımıza gönderen yaklaşık 150 velimiz sürekli aktivitelerimize katılmakta ve kulübümüz haberleşme araçlarıyla 2000’e yakın eski ve yeni velimizle sıcak temasımız sürmektedir.

Bahçeşehir Antspor Kulübü antrenmanlarını Bahçeşehir Atatürk Lisesi Spor Salonu, ve Orhan Gazi İlk Öğretim Okulu Spor Salonu’nda yapıyor.

bahçeşehir antspor

Visit Us On Facebook