BİZ KİMİZ?

Bahçeşehir Antspor

1999 yılında kurulan ANTSPOR, kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sportif ve sosyal etkinliklerle en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın önlerindeki yaşamlarında sık sık ihtiyaç duyacakları fiziksel, sosyal ve ruhsal kabiliyetlerinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere yaz – kış spor okulları, yaz okulları ve yaz kampları düzenlemektedir.

Antspor bir eğitim kurumudur. Çalışmalarındaki öncelikli amacı sporcusunu branşında doğru yöntem ve uygulamalarla, çocuğun bilgi ve becerisine uygun gruplar ve program dahilinde çalıştırarak, onların ruhsal ve zihinsel gelişmelerine yardımcı olmak ve fiziksel yeterliliklerini ve kabiliyetlerini en üst seviyeye çıkarmaktır.

Düzenlediğimiz aktivitelerde esas amaç budur.

ANTSPOR, 1999 Yılından bu güne kadar Bahçeşehir, 2002 yılından itibaren de Alkent 2000 deki spor okullarında geleceğin sporcularını ve liderlerini bu felsefeyle yetiştiriyor.

Bu düşünceyle onlarca sporcusunun profesyonel kulüplere geçişini sağlamış, yüzlercesini de kendi bünyesindeki spor kulübü takımlarında lisanslı basketbolcu olarak oynatmıştır. Bu takımlarla İstanbul içi ve dışı turnuvalarda 20’ye yakın kupa ve takdirname kazanmış ve bu başarılara takımlarına başka kulüplerden sporcu transfer etmeden sadece kendi altyapısından yetiştirdiği sporcularla ulaşmıştır.

6 – 16 yaş arası tüm çocuk ve gençlerimize açık olan spor okullarında yetişen sporculara lisanslı basketbolcu olma imkanı tanımak amacıyla 2003 yılında kurulan Bahçeşehir ANTSPOR Kulübü, Basketbol Federasyonu İstanbul Bölgesi Şampiyonalarında Küçük Erkek , Yıldız Erkek, Genç Erkek ve A Takım olmak üzere dört ayrı takımla mücadele ediyor.

Ayrıca İstanbul özel minikler basketbol liglerinde de mücadele eden ANTSPOR, yıllar içinde yetiştirdiği sporcularıyla birlikte büyük başarılar elde etti ve etmeye devam edecek aday bir Kulüp haline gelmiş durumda.

Antspor 2005 yılında Türkiye’de basketbol okullarının ve basketbolun gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamak, Türk basketboluna nitelikli sporcular yetiştirmek amacıyla kurulan BOB (Basketbol Okulları Birliği) kurucu üyesidir.

2011 Yılında Türkiye Kamplar Derneğine üye olan Antspor derneğe üye tek günü birlik yaz kampı (yaz okulu) yapan kurumdur.

Kış Döneminde Basketbol Okulları ve Kış Basketbol Kampları, yaz döneminde Yaz Kampları, Tam Gün Yaz Okulları, Yaz Basketbol Okulu ve Macera Kulübü ile, ayrıca sık sık organize ettiği hazırlık maçları ve bölgesel turnuvalarla çocuk ve gençlerimize yönelik hizmet veren ANTSPOR her geçen yıl büyüyen kadrosu, tecrübeli akademisyen eğitmenleri ve programlarıyla en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza unutamayacakları günler yaşatmakta.

FELSEFEMİZ

Çocuklarımız bizim geleceğimiz, bugünümüzün de mutluluk kaynağıdır. Onların mutlu bir ortamda fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi bizleri motive eden temel unsurdur.
Bizlerle birlikte olan her çocuğu farklı ve özel bir birey olarak görüp, grup içinde, takım ruhu ve disipliniyle, her birine , uygun , kişiye özel eğitimin verilmesi, kısacası onların ‘en sağlıklı gelişimi ve  mutluluğu’ temel felsefemizdir


DÜZENLEDİĞİMİZ AKTİVİTELERİMİZDE HEDEFLERİMİZ 

-Çocuk ve gençlerimize spor yapma alışkanlığı kazandırmak.
-Rekabet etmeyi öğretmek.
-Takım içi liderlik yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olmak.
-Ailelere çocuklarının eğitiminde yardımcı olmak.
-Kazanma ve kaybetme duygularını tatmalarını ve bu duyguları olgunlukla yaşamalarını sağlamak.
-Gençlerimizi ve çocuklarımızı fiziksel ve psikolojik olarak üst düzeye çıkarmak.
-Takım çalışmasının önemini kavramalarına ve bir şeyleri arkadaşları ile başarmanın zevkini yaşamalarına fırsat vermek.
-Programlı ve disiplinli çalışmanın önemini öğretmek.
-Çocuklarımızın kendileriyle barışık , topluma yararlı ve kendine güvenen bir birey olarak yetişmesine yardımcı olmak.

bahçeşehir antspor

Visit Us On Facebook